Meno:  Heslo: 
Registrácia |  Zabudnuté heslo
Login ⇓
“ Aktívny život bez zápalov a infekcií močových ciest “
Urológ radí
Pýtajte sa
Časopis Helios
Žiadajte bezplatne

Katétre SpeediCath

 

Katéter SpeediCath

Intermitentné katétre sú jednorazové katétre, ktoré sa takisto zavádzajú močovou rúrou, ale ponechávajú sa zavedené, len kým sa močový mechúr nevyprázdni. Potom sa katéter odstráni. Intermitentná katetrizácia sa preto môže opakovať niekoľkokrát za deň. Pokiaľ je dobre zvládnutá, je táto technika jednoduchá, čistá a nevznikajú ďalšie problémy ako pri používaní permanentných katétrov. Táto metóda tiež najviac pripomína normálne močenie. Čistá intermitentná autokatetrizácia (ČIK) sa robí použitím sterilného katétra, čistými umytými rukami. ČIK sa často nazýva čistá intermitentná autokatetrizácia, čo naznačuje, že ide o procedúru, ktorú môžeme vykonávať sami.

Katétre SpeediCath predstavujú inovovaný rad jednorazových lubrikovaných katétrov na intermitentnú katetrizáciu. Sú balené v sterilnom fyziologickom roztoku, vďaka čomu sú pripravené na okamžité použitie. SpeediCath katétre sú bezpečné, hygienické a ponúkajú jednoduché používanie, väčší komfort a minimálne riziko mikroporanení močovej rúry pre jednotlivcov, ktorí potrebujú katetrizáciu.

Hydrofilná vrstva

Vysoko kvalitný, rovnomerný a trvalý hydrofilný povrch katétrov SpeediCath zabezpečuje nižšie trenie v porovnaní katétrami bez povrchovej úpravy a štandardnými hydrofilnými katétrami. Veľmi klzký povrch katétra znižuje riziko dlhodobých komplikácií. Keďže zavádzanie katétra sa vykonáva niekoľkokrát denne, kvalita, rovnomernosť a stálosť hydrofilného povrchu je rozhodujúca.

Očká

Hladké očká katétrov SpeediCath zaisťujú, že stena močovej rúry hladko kĺže po očkách bez toho, aby bola sliznica močovej rúry vtiahnutá dovnútra očka počas zavádzania. Táto výhoda rady SpeediCath má za cieľ minimalizovať diskomfort a riziko poškodenia močovej rúry. Očká sú vyrazené ešte pred nanesením hydrofilnej vrstvy, pričom sa využíva proces špeciálne vyvinutý pre SpeediCath s cieľom vytvoriť hladký povrch medzi očkom a katétrom.

Hrot a konektor

Hroty radu SpeediCath zahŕňajú typ Nelaton alebo Tiemann v závislosti od typu vybraného katétra. Ukončenie Nelaton je rovné a zaokrúhlené, ukončenie Tiemann je tvrdšie a jemne zahnuté na zaistenie ľahšej priechodnosti zúženými miestami, ako je napríklad zväčšené tkanivo prostaty. Farba konektora indikuje jeho veľkosť. Vychádza z medzinárodnych štandardov, ktoré používajú číslovanie a mieru Chariérre (CH). Zjednodušuje to identifikáciu správnej veľkosti a zvyšuje bezpečnosť.

Balenie

SpeediCath katétre sú balené v malom množstve (5 – 10 ml) sterilného fyziologického roztoku. Skracuje to čas na prípravu katétra, keďže na zavedenie už nie je potrebná voda. Katétre sú balené po 30 kusov.

doplniť obrázok katétra sc_katéter.jpg


V ponuke sú katétre SpeediCath:
- mužské - Nelaton, veľkosť CH 8 až CH 18
- mužské - Tiemann, veľkosť CH 10 až CH 14
- ženské - veľkosť CH 8 až CH 16
- detské - dievčenské (20 m) a chlapčenské (30 cm), veľkosť CH 6 až CH 12

Kód
poisťovne

Názov výrobku

Balenie
(ks)

 
 

B 81853

SpeediCath, mužský katéter Nelaton, 8 - 18 CH/mm

30

 

B 81854

SpeediCath, mužský katéter Tiemann, 10 - 14 CH/mm

30

 

B 81855

SpeediCath, ženský katéter, 8 - 16 CH/mm

30

 

B 81856

SpeediCath, detský katéter, 6 - 10 CH/mm

30

 

B 81857

SpeediCath, chlapčenský katéter, 6 - 12 CH/mm

30

 

Na poukaz nezabudnite uviesť veľkosť katétra - CH/mm.