Čo mi program ponúka?

Program Coloplast Kontakt má jeden hlavný cieľ - uľahčiť život ľuďom s poruchami močenia.

Náhly úraz, veľká operácia či neurologické ochorenie môžu mať za následok prechodné, alebo trvalé poruchy schopnosti prirodzene vyprázdňovať močový mechúr. Je to vážny zásah do doterajšieho života človeka, ktorý si zdravý človek sotva dokáže predstaviť.

 

 

Ak Vám urológ ako najvhodnejšiu liečbu na vyprázdňovanie močového mechúra predpíše intermitentnú katetrizáciu - samocievkovanie, je potrebné sa túto metódu dobre naučiť vykonávať, aby mohla byť liečba účinná. Pri osvojovaní si postupu cievkovania a pri zaradení tejto liečebnej metódy do svojho každodenného života môžete naraziť na mnohé úskalia a určite sa vynorí aj mnoho nových otázok....

Ako prekonať problémy?  Na koho sa obrátiť s otázkami, aby ste dostali overené rady a odpovede?

Jednou z možností je zapojiť sa do podporného programu Coloplast Kontakt.

Akú pomoc a podporu ponúka?

  1. Časopis HELIOS pre ľudí s poruchami močenia. Vychádza 2x ročne a na svojich stránkach prináša množstvo informácií a overených rád od lekárov - špecialistov, ako aj od pacientov samotných. Okrem toho v ňom nájdete aj inšpirujúce články o živote ľudí, ktorí svoje problémy dokázali prekonať a zaradiť sa späť do plnohodnotného života. Časopis HELIOS je pre členov programu Coloplast Kontakt k dispozícii zdarma.
  2. Telefonická podpora - poradenstvo vždy vtedy, keď to potrebujete. Na bezplatnej infolinke sú k dispozícii špecializované zdravotné sestry, ochotné Vám poradiť a odpovedať na všetky Vaše otázky ohľadom  používania pomôcok pri katetrizácii aj mužskej inkontinencii. Hovory sú bezplatné a tak môžete svoj problém konzultovať tak dlho, ako potrebujete.
  3. Návšteva zdravotníka u Vás doma. Niektoré veci sa nedajú vyriešiť cez telefón. Ak ste členom programu a potrebujete návštevu zdravotníka u Vás doma, stačí zavolať. Postup ako sa správne katetrizovať, ako používať pomôcky pre katetrizáciu alebo mužskú inkontinenciu Vás naučí vyškolená zdravotná sestra priamo u Vás doma. Táto služba je pre členov Coloplast Kontakt zdarma.
  4. Získanie vzoriek pomôcok zdarma. Vývoj nových technológií a dizajnu prináša aj nové vylepšené verzie zdravotných pomôcok. Nové typy katétrov alebo urinálnych kondómov a zberných vreciek si môžete ako členovia programu vyskúšať zdarma. Najprv si pomôcku dôkladne vyskúšať, otestovať či "sedí" a prináša to, čo od nej skutočne potrebujete pred tým, ako si ju necháte v ambulancii urológa predpísať je osvedčený recept na výber tej najvhodnejšej pomôcky. Táto služba je k dispozícii zdarma pre členov programu Coloplast Kontakt.
  5. Mnoho iného - od informácií o novinkách až po aplikácie do Vašich mobilov a tabletov...stačí sa pridať a využívať silu podporného programu Coloplast Kontakt. Je tvorený a neustále vyvíjaný lekármi, sestrami a samotnými používateľmi zdravotných pomôcok......aj Vami, ak chcete.

 

Coloplast Slovakia s.r.o.

Galvaniho 15/C

831 04 Bratislava

Bezplatná infolinka 0800 159 159
Distribúcia

JOLLY JOKER, a.s.

Ďumbierska 3, 831 01 Bratislava

Tel./Fax: 02/54777586

www.jolly-joker.sk
Zásielková služba

Versus JJ, s. r. o.

Stromová 38, 833 18 Bratislava

Pacientske organizácie:

Republiková špecifická organizácia SZTP ťažko telesne postihnutých a vozíčkarov

Ľ. Okánika 6a, 949 01 Nitra

www.vozickari.sk
Slovenská spoločnosť

pre spina bifida a hydrocefalus

SNP 14, 919 04 Smolenice

Slovenský zväz sclerosis multiplex

K. Čulena 12, 917 01 Trnava

www.szsm.sk